Ким Кардашијан го прослави првиот роденден на синот

Сејнт Вест, син на популарниот пар Ким Кардашијан и Кание Вест, денес го славеше првиот роденден.

Меѓутоа, на прославата не присуствуваше татакото на Сејнт, бидејќи сеуште не е целосно опоравен од последиците на нервниот слом. Имено, Кание откако излезе од болница изнајмил посебна куќа за лекување, а сопругата Ким  остана во нивниот дом заедно со децата.

Ким првиот роденден на синот го прослави во кругот на семејството и блиските пријатели кои за славеникот објавија пригодни честитки на Инстаграм.

Така, кортни Кардашијан објави фотографија со Сејнт кога тој имал само неколку месеци, а Кандел на својот сајт напиша:

„Ти си најслаткиот додаток во нашето семејство. Иако сеуште си многу мал, ти веќе си неверојатно среќна и посебна личност. Те сакам!“.