Понајдена мртва старица во својот дом, има траги на насилство

Седумдесет иседум годишна жена пронајдена е почината во нејзиниот дом на улица „Зеленгора“ во Скопје,  а на телото имало траги од насилство соопшти во понедленикот МВР.

Од страна на СВР-Скопје излезено е на местото на настанот извршен е увид. По наредба на ЈО телото на починатата е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Починатата е индетификувана како Елица Ј. (77). Приведено е едно осомничено лице и се работи на целосно расчистување.