Барселона сонува за ново чудо, но Јувентус не е ПСЖ

Иван Ракитиќ, Лео Меси и нивните соиграчи од Барселона пред своите навивачи ќе се обидат да направи ново чудо.  Откако во осмина финалето ги исфрлија ПСЖ надокнадувајќи го резултатот од 4:0,сега против Јувентус бркаат 3:0 од првиот натпревар.

Во вториот  натпревар Монако вечерва дома во  одбрана на 3:2 против Борусија Дортмунд …